Facebook
Instagram

Trnava ožije (nielen) športom: Sagan, cyklistické esá a program pre fanúšikov

Celé zázemie bude v srdci Trnavy, na Hlbokej ulici. Okrem cyklistickej nálady vás čaká bohatý sprievodný program a fanúšikovská zóna. 

Hlavné zázemie víkendovej časti pretekov bude situované do zóny pod hradbami na Hlbokej ulici v Trnave. Ozvučenie celej zóny od Starohájskej až po križovatku so Špačinskou ulicou, prichystané máme viaceré LED obrazovky, bufety či sprievodný program. To všetko si budú fanúšikovia vychutnať čiastočne už v sobotu. V nedeľu sa k programu pridá aj možnosť zažiť preteky v zóne VIP. Držitelia tohto vstupu získajú okrem občerstvenia aj možnosť vidieť časť pretekov v aute priamo na trati, mať najlepší výhľad na štart a dojazd pretekárov do cieľa, ktoré sú situované priamo pred VIP zónu. Zázemie pre fanúšikov bude vytvorené aj na trávnatej ploche z druhej strany Hlbokej ulice.

V spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom sme pripravili aj druhú fanúšikovskú zónu – v Špačinciach pri futbalovom ihrisku.

Sprievodný program

Organizátori sa už samotnú trať pretekov s hromadným štartom snažili tvoriť tak, aby fanúšikom čo najviac sprostredkovali pohľady na svetových cyklistov, ktorých aktuálne naše krajiny majú. Priamo pod trnavskými hradbami však pre prítomných chystajú aj ďalší sprievodný program. V sobotu 29.6. si aj hobby jazdci môžu vychutnať bezpečné cesty a zapojiť sa do charitatívnej cyklojazdy – Charitatívneho Bercajglu. Jeho trať meria 18 km a ide po malom okruhu majstrovskej trate – teda Trnava a špačinský trojuholník. Cyklojazda je vhodná pre všetkých, ktorí dokážu udržať rýchlosť približne 25 km/hodinu. Štartovné je dobrovoľné a výťažok pôjde na Detské oddelenie Fakultnej nemocnice v Trnave. Každý štartujúci, ktorý venuje viac ako 5 eur, bude odmenený fľašou s podpismi bývalých majstrov (Mareka Čaneckého, Juraja Sagana, Petra Sagana, Romana Kreuzigera a Zdenka Štybara). Na dobročinné účely sa bude dať prispieť v stánku SZC priamo vo fanúšikovskej zóne počas celého víkendu. Výťažok odovzdá generálny riaditeľ pretekov Stanislav Holec riaditeľovi Trnavskej nemocnice po vyhodnotení pretekov elite muži.

Okrem cyklojazdy sa priamo na mieste v spolupráci s trnavskou neziskovkou Tyrnaviavelo bude v sobotu i nedeľu nachádzať výstavný stánok historických bicyklov. V nedeľu sa v programe predstavia mažoretky Tina, malí trialisti z Novo CK Trial a koncert skupiny Hudba z Marsu. Celé preteky budú svojim vystúpením gradovať atmosféru bubeníci Campana Batucada.