Facebook
Instagram

Boje o tituly na spoločnom šampionáte vyvrcholia onedlho. Pozrite si pretekový program

Spoločné majstrovstvá SR a ČR odštartujú v Trnave časovkou jednotlivcov, ktorá sa začne vo štvrtok 27. júna spoločne pre všetky kategórie. Cez víkend budú pokračovať pretekmi s hromadným štartom a v nedeľu na obed vyvrcholia pretekmi mužov ELITE. 

Záštitu nad podujatím prebrali primátor Trnavy Peter Bročka a predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

27. júna 2019 – ČASOVKA JEDNOTLIVCOV 

Boje proti chronometru sú situované do lokality k výrobným podnikom v okolí Samsungu Voderady. Na pretekárov čaká rovinatá, no technicky náročná trať so štyrmi, pri mužoch až ôsmymi otočkami a desiatimi kruhovými objazdami. V elitnej kategórii mužov a U23 dvojnásobkom. Jej základná celková dĺžka je 20,5 km, muži a U23 idú trasu dvakrát. Štarty sú rozdelené do celého dňa v štyroch vlnách a niekoľkých blokoch. Ako prvé zvedú boje o majstrovské tituly juniorky a ženy už od 9.00 hod. ráno. Juniori sa vydajú na trať od 10.15 hod., kategória dvadsať trojkárov od 13.00 hod.. Časovka vyvrcholí pretekmi mužov elite od 15.15 hod.

Orientačné časy časoviek. Oficiálny čas určia organizátori po technickej porade podľa počtu prihlásených cyklistov 26. júna 2019.
Technický sprievodca: Trasa časovky 27. 6. 2019.

29. júna 2019 – PRETEKY S HROMADNÝM ŠTARTOM

Po dni voľna majstrovstvá pokračujú cez víkend pretekmi s hromadným štartom. Pre ženské kategórie sa v danej chvíli podujatie skončí. Kvôli kolidujúcim štartom s Európskymi hrami v Minsku sa zväzy dohodli na posunutí termínu MSR a ČR v pretekoch s hromadným štartom junioriek a žien na neskorší termín.

Trať je sformovaná do dvoch základných okruhov. Ten vonkajší povedie smerom k „brtkom“ Malých Karpát a pretekári ho pôjdu celkovo dvakrát. Pre cyklistov nie je neznámy, išiel sa už v minulosti počas pretekov Okolo Slovenska 2017, zároveň je jednou z tratí niekoľko dekád fungujúcej Trnavskej cyklistickej ligy. Ponúka niekoľko krátkych a prudších výšľapov a dlhšie stúpanie z Dechtíc k odbočke na Katarínku. Po návrate do Trnavy bude nasledovať niekoľko malých osemnásťkilometrových okruhov, tie sa pôjdu v „anglickej verzii,“ teda v protismere. Aj tentokrát otvoria boje o cenné dresy v sobotu ráno o 9.00 hod.  juniori, ktorých po dvoch vonkajších čaká päť mestských okruhov. Víťaza spoznáme po 125 kilometroch približne na obed.

O 14.00 sa na trať vydajú dvadsaťtrojkári. Po dvoch vonkajších prejdú mestskými okruhmi sedemkrát, v celkovej porcii 155,8 kilometra. Predpokladaný príjazd tejto kategórie do cieľa je približne po 17.00 hod.

Technický sprievodca: Trasa 29. júna 2019.
Technický sprievodca: Trasa Charitatívneho Bercajgla 2019.

29. júna štartuje krátko po 14.00 h. organizovaná charitatívna cyklojazda Bercajgel 2019.  Výťažok z charitatívnej jazdy poputuje na dobrú vec – ako finančný príspevok na detské oddelenie v Trnavskej nemocnici. Trasa povedie od srdca pretekov, z Hlbokej ulice. Organizovaná cyklojazda Bercajgel bude pokračovať na Špačinskej a ďalej do Špačiniec, ďalej smerom na Športovú a späť do Trnavy na Špačinskú a do cieľa, na Hlbokú ulicu.

Do organizovanej charitatívnej jazdy sa môže zapojiť ktokoľvek, kto má chuť a záujem. Každý účastník Bercajgla sa musí zaregistrovať do 26. júna 2019 v registračnom formulári alebo potom priamo v deň podujatia od 10.00 h. – 13.00 h. vo FAN zóne majstrovstiev, pod hradbami na Hlbokej ul. v Trnave. Každý účastník sa musí pred štartom podpísať do štartovnej listiny a vyzdvihne si svoje štartovné číslo. Každý zároveň dostane tombolový lístok a bude zaradený do žrebovania o hodnotné ceny od našich sponzorov. Štartovné je dobrovoľné. 

30. júna 2019 – PRETEKY ELITE

Najväčšiu pozornosť už tradične priťahujú preteky elitných mužov. Vidieť pretekárov svetových kvalít „doma pod oknami“ je skutočný zážitok. Na eliťákov čaká okrem vonkajšieho deväť mestských okruhov. Celkovo si však prítomní diváci budú môcť tento pohľad vychutnať až osemnásťkrát, keďže jazdci sa budú otáčať na Hlbokej ulici. V spolupráci s RTVS sa pripravuje i priamy prenos elitnej kategórie. Štart tejto kategórie je naplánovaný na 12.00 hod. a predpokladaný príchod do cieľa okolo 16.00 hod. Rozhodcovskému zboru bude po celý čas veliť Slovák Ondrej Bíroš.

Technický sprievodca: Preteky jednotlivcov – mapa posledných 3 km

Informácie o organizácii

Tímu organizátorov velí dlhoročný spolupracovník pretekov Okolo Slovenska a organizátor Medzinárodných dní cyklistiky v Dubnici nad Váhom Stanislav Holec. Podujatie sa koná pod hlavičkou Slovenského zväzu cyklistiky, na ktorého čele stojí Peter Privara a s aktívnou participáciou Policajného zboru SR.

Záštitu nad majstrovstvami prebrali Peter Bročka, primátor mesta Trnava, Európskeho mesta športu 2020 a Jozef Viskupič, predseda Trnavského samosprávneho kraja.